НБУ - проти безконкурсної пролонгації контракту з главою Ощадбанку Пишним

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що “висловлює глибоке занепокоєння процедурою, за якою новообрана наглядова рада Ощадбанку продовжила контракт з головою правління Ощадбанку” (цитата).

“Статтею 7 Закону “Про банки і банківську діяльність”, якою запроваджено реформу корпоративного управління у держбанках, передбачено конкурсний порядок призначення голови правління. Натомість, наглядова рада Ощадбанку без проведення конкурсу прийняла рішення продовжити контракт із нинішнім головою правління на 5 років”, - констатує регулятор.

“Ухвалений Верховною Радою у 2018 році закон щодо підвищення рівня корпоративного управління у державних банках мав на меті привести принципи та механізми їх управління у відповідність до найкращих міжнародних стандартів і в результаті підвищити конкурентоспроможність та ефективність самих банків. Окрім того, реформа корпоративного управління в банках вкрай важлива для інвестиційного клімату в державі, а управління в державних банках має бути взірцем для всієї системи.

Саме тому ми наполягаємо на неухильному слідуванню духу й змісту реформи корпоративного управління в державних банках.

Регулятор вважає, що незалежно від того, хто обійматиме посаду голови правління, що безсумнівно є прерогативою наглядової ради, всі процедури, передбачені законом, мають бути дотримані. І це є справою честі для новообраної наглядової ради”, - наголосила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

НБУ зауважив, що свою позицію у встановленому порядку доведе до Кабміну, який здійснює повноваження власника щодо Ощадбанку.