НБУ відсудив у фармкомпанії Жеваго нерухомість у центрі Києва

Все про економіку та фінанси

24 січня Госпсуд м. Києва задовольнив позов НБУ до ПАТ "Київмедпрепарат" (в справі №910/21578/16) та в рахунок погашення боргу банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню звернув стягнення на предмет іпотеки - корпус №20 (літера О) загальною площею 10 182 кв. м. за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Суд встановив спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах із визначенням вартості майна у межах процедури виконавчого провадження на рівні, “не нижчому за звичайні ціни на такий вид майна на підставі оцінки, проведеної суб`єктом оціночної діяльності або незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій” (цитата).

За даними НБУ, на початок листопада 2019 року борг банку “Фінанси та кредит” по рефінансу становив 6,7 млрд грн.

Банк “Фінанси та кредит” належав Костянтину Жеваго. З ним же пов’язують компанію “Київмедпрепарат”.

У грудні Нацбанк заявляв, що К. Жеваго не встиг подати апеляцію на рішення Шевченківського райсуду м. Києва (й відповідно воно набрало законної сили), яким з бізнесмена як поручителя банку “Фінанси та кредит” було стягнуто 1,54 млрд грн заборгованості по рефінансуванню. Разом з тим, у прес-службі К. Жеваго повідомляли про скаргу, подану у Верховний Суд.