НБУ відправив банк "Хрещатик" на повторну ліквідацію

Все про економіку та фінанси

18 червня НБУ за пропозицією Фонду гарантування (від 14 червня 2019 року) прийняв рішення № 415-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ “КБ “Хрещатик”, пише "БізнесЦензор".

"Національний банк України, згідно статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та статті 44 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", зобов’язаний прийняти рішення про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідацію банку за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб протягом п`яти днів з дня отримання такої пропозиції Фонду", - йдеться в повідомленні НБУ.

Контекст

Раніше Фонд гарантування заявив, що 16.05.2019 Верховний Суд своєю постановою скасував усі рішення судів попередніх інстанцій у справі № 826/6665/16 і направив її на новий розгляд до суду першої інстанції.

Йшлося про позов кредиторів ПАТ «КБ «Хрещатик» щодо визнання протиправним та скасування рішення НБУ про віднесення банку «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних, що був задоволений постановою Окружного адміністративного суду м. Києва, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду та ухвалою Вищого адміністративного суду України.

“Скасування судових рішень по справі № 826/6665/16 є важливим ще й тому, що саме на них базувалися Окружний адміністративний суд м. Києва та Шостий апеляційний адміністративний суд задовольняючи позов одного із акціонерів банку «Хрещатик» щодо відміни тимчасової адміністрації та ліквідації банку, відкликання НБУ банківської ліцензії та реєстраційних дій у ЄДР (рішення по справі №826/3021/18). Фонд гарантування вкладів та Національний банк оскаржили це рішення, а Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду відкрито касаційні провадження, розгляд справи очікується.

Таким чином, на сьогодні відсутні будь-які судові рішення, якими б було визнано протиправним виведення ПАТ «КБ «Хрещатик» з ринку”, - йшлося в офіційній заяві ФГВФО.

Нагадаємо, вкладникам банку ПАТ «КБ «Хрещатик» Фондом виплачено 2,73 млрд грн гарантованого відшкодування за вкладами.

“Через судові рішення щодо скасування ліквідації банку Фонд був змушений призупинити виплату гарантованого відшкодування вкладникам і реалізацію його активів. Фонд очікує на справедливі і неупереджені рішення судів щодо ПАТ «КБ «Хрещатик» задля забезпечення захисту прав його вкладників та інших кредиторів”, - резюмує ФГВФО.