НБУ: 5-6 банків-нерезидентів до кінця року будуть торгувати валютою за гривню між собою

Все про економіку та фінанси

НБУ очікує, що як мінімум п`ять-шість банків-нерезидентів до кінця поточного року почнуть торгувати валютою за гривню між собою, здійснюючи розрахунки через кореспондентські рахунки в українських банках, повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми бачимо необхідність залучення не тільки українських банків, але і банків-нерезидентів для того, щоб вони могли брати участь в торгах українською гривнею... Це, на нашу думку, підвищить привабливість інструментів в національній валюті. Ми очікуємо, напевно, до кінця року, що п`ять-шість, може, більше банків зайдуть на цей ринок і почнуть торгувати", - сказав він на зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації в четвер.

О. Чурій додав, що такий крок сприятиме зростанню ліквідності на ринку, що зробить його більш привабливим для іноземних інвесторів і сприятиме збільшенню обсягу інвестицій.

Як повідомлялося, НБУ дозволив банкам-нерезидентам з 8 лютого 2020 роки проводити операції купівлі-продажу валюти не тільки з українськими банками, а й безпосередньо один з одним - через гривневі коррахунки в українських банках.