НБУ вдвічі збільшив ліміти валютної позиції банків

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що вдвічі збільшує ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків – до 10% від їхнього регулятивного капіталу.

За оцінками регулятора, "це розширить можливості банків здійснювати власні операції на міжбанківському валютному ринку приблизно на 400 млн дол. США та збільшить їхню роль у згладжуванні надмірних курсових коливань за рахунок власної валютної позиції".

НБУ зауважує, що попереднє збільшення лімітів валютної позиції банків у середині 2018 року не мало негативних ефектів для валютного ринку України та не збільшило тиск на гривню. "Навпаки, воно мало наслідком збільшення обсягів операцій на міжбанківському валютному ринку і зменшення курсової волатильності", - каже Нацбанк.

Як зауважується, упродовж минулого року банки загалом не використовували навіть половини чинного ліміту довгої позиції (5%), проте окремі фінансові установи періодично мали потребу у більшому розмірі відкритої валютної позиції. Водночас вони були обмежені лімітом і не могли брати активнішу участь у згладжуванні курсових коливань.

Зазначені зміни затверджені рішенням правління НБУ № 10-рш від 09 січня 2019 року "Про внесення змін до рішення Правління Національного банку України від 29 березня 2018 року № 184-рш" і набувають чинності з 20 січня 2020 року.