НБУ в п`ятницю продав $16 млн, за весь тиждень - менше $80 млн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в п`ятницю 27 березня він продав на міжбанку 16 млн дол.

"На цьому тижні ми лише в три з п’яти днів виходили на ринок з інтервенціями для згладжування курсових коливань і загалом продали досить невеликий обсяг валюти – менше 80 млн дол", - констатує Нацбанк.

Нагадаємо, в четвер НБУ продав на ринку 11 млн дол, в понеділок - 50 млн дол, тоді як за попередні два тижні - приблизно 2 млрд дол.

Нацбанк зауважує, що в п`ятницю курс гривні на міжбанку продовжував коливатися на рівні близько 28 грн за долар США.

"Попит на валюту з боку населення впав: останніми днями громадяни продають навіть більше, ніж купують. Відплив коштів нерезидентів незначний. Основний попит на валюту формують українські компанії, втім він загалом врівноважується пропозицією валюти з боку експортерів.

У середу ми також провели операцію з банками з обміну отриманого нами з-за кордону готівкового долару на їх безготівкову валюту. Сума транзакції становила 130 млн дол. США. Наступна така операція на 180 млн дол. США відбудеться у понеділок, і, ймовірно, ще одна – наприкінці наступного тижня. Таким чином невдовзі проблема з дефіцитом валютної готівки, що виникла через перебої з авіасполученням, буде вирішена.

Тож зберігаємо віру в позитивні новини – як поступове приборкання коронавірусу у світі, так і укладення нової програми з МВФ, яка буде сигналом про продовження реформ в Україні", - резюмує НБУ.