НБУ в понеділок зменшив продаж валюти на міжбанку до $50 млн

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що “інтенсивність коливань на валютному ринку послаблюється, ринок виглядає більш збалансованим” (цитата).

Як зазначається, торги на міжбанківському валютному ринку сьогодні відкрилися на рівні близькому до 28 грн за долар США. Певний час попит переважав пропозицію. Втім, надалі пропозиція валюти зросла, а котирування впали до рівня близько 27,6-27,7 грн за долар США, зауважує Нацбанк.

“Національний банк продавав валюту для згладжування надмірних коливань. Втім, сьогодні, інтервенції з продажу валюти становили лише 50 млн дол. США, на відміну від минулих тижнів, коли ми продавали по 100-300 млн дол. США щоденно.

Добра новина також у тому, що в останні дні ми спостерігаємо збільшення кількості продавців валюти на міжбанківському ринку. Крім цього, відчутно впав попит на валюту з боку фізичних осіб. В останні дні минулого тижня громадяни купували валюти стільки ж, скільки і продавали, не формуючи додаткового тиску на гривню.

Також віримо в позитивні новини – як поступове приборкання коронавірусу у світі, так і укладення нової програми з МВФ, яка буде сигналом про продовження реформ в Україні”, - резюмується в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, за минулі два тижні Нацбанк продав на ринку 2 млрд дол.