НБУ: в найближчі дні очікується доставка в Україну значної кількості готівкової валюти

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу констатувала, що сьогодні "є певні складнощі з наявністю готівкового долара" в банків, але, як зазначила, це пов`язано з тим, що готівкову іноземну валюту банківський сектор до заходів, пов`язаних з карантином, завозив літаками з-за кордону.

"Ви знаєте, що зараз пасажирські перевезення призупинені не лише в Україні, але й інших країнах і тому є тимчасові ускладнення. Ми разом з банками зараз працюємо над тим, щоб це питання вирішити, аби налагодити іншу систему доставки готівки іноземної валюти. Тому не панікуйте, просто зачекайте", - зауважила К. Рожкова.

Заступник глави НБУ Олег Чурій додав, що в найближчі дні очікується доставка в Україну “значної кількості готівкової іноземної валюти” (цитата).

“Це така екстраординарна подія, коли завоз готівки обмежений. Ми знайшли альтернативні шляхи доставки готівки з допомогою інших органів державної влади і вважаємо, що ситуація в найближчі дні з доставкою валюти покращиться”, - зауважив О. Чурій.

Раніше НБУ заявив, що останніми днями “ми спостерігаємо ознаки нестачі готівкової валюти в касах банків”, що “спричинено підвищенням попиту населення на готівкову валюту” (цитата).

“При цьому на коррахунках банків зосереджено 8 млрд дол. США безготівкової валюти, і клієнти можуть вільно переказувати власну валюту на свої рахунки, відкриті в інших банках, конвертувати одну безготівкову валюту в іншу. Але через припинення авіаперевезень та закриття кордонів готівкові долари та євро доставляються в Україну з затримкою.

Враховуючи карантинні заходи, запроваджені країнами світу та Україною, Національний банк разом з банками вирішує вказану проблему”, - зауважував регулятор.