НБУ: падіння цін на енергоносії дозволить заощадити на їх імпорті $5-6 млрд

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, внаслідок падіння цін на енергоносії Україна може заощадити на імпорті цих товарів до $5-6 млрд цього року.

"Ефект коронавірусу на перекази від трудових мігрантів буде негативним, проте незначним. Водночас сильно скоротиться відплив валюти з країни через зменшення туризму, на який у минулому році українці витратили $8 млрд", - додає Нацбанк.

НБУ вважає, що "Україна є значно більш підготовленою до кризових явищ, ніж у 2008 чи 2014 році".

"Зараз ми маємо низьку інфляцію, достатній рівень резервів та суттєво нижче співвідношення державного боргу до ВВП. Немає дисбалансів в банківській системі та енергетичному секторі. Враховуючи, що продовольство – ключова стаття нашого експорту, і попит на нього навряд буде суттєво падати, це гарна новина і для значної кількості наших підприємств, і для валютного ринку", - підкреслює НБУ.

За інформацією Нацбанку, його валютні резерви наразі становлять близько $24 млрд.

"Вони мають надійну і диверсифіковану структуру. Значна частина резервів зберігається в казначейських зобов’язаннях США, які зараз під час турбулентності на світових фінансових ринках лише додають у ціні. Тож операції з управління резервами Національним банком дали змогу додатково збільшити їх обсяг на $350 млн.

Ми очікуємо на позитивні новини, які вплинуть на збільшення міжнародних резервів найближчим часом. Це, насамперед, нова програма фінансування МВФ. Крім цього, ми очікуємо, що компенсація, отримана Нафтогазом від Газпрому, найближчим часом також опиниться на міжбанківському ринку і звідти - в міжнародних резервах", - резюмує Нацбанк.