НБУ: Україна має виплатити за держборгами $15 млрд в найближчі півтора роки

Все про економіку та фінанси

У найближчі півтора року уряд та НБУ мають сплатити за державним і гарантованим державою боргом близько 15 млрд дол, констатує Нацбанк.

Як зазначається, схвалення в червні радою директорів МВФ нової 18-місячної програми стенд-бай на суму, еквівалентну 5 млрд дол., відчутно знизило ризики рефінансування держборгу. Адже, крім коштів МВФ, Україна впродовж нинішнього та наступного років має отримати ще близько 4 млрд дол. від інших міжнародних донорів (ЄС, Світового банку, урядів держав-партнерів).

"Надання цього фінансування було прямо чи опосередковано прив’язане до відновлення співпраці з МВФ. Таким чином, Україна зможе виконати всі зобов’язання, не знижуючи обсяги міжнародних резервів.

Отримання наступних траншів за програмою стенд-бай залежатиме від проведення важливих реформ у сфері енергетики, боротьби з корупцією, впровадження змін для посилення стійкості фінансового сектору та системи державних фінансів.

Співпраця з МВФ підвищує вірогідність розміщення суверенних єврооблігацій у поточному році. Досі воно було значно ускладненим через фактичне закриття зовнішніх ринків капіталу в березні. Водночас таке розміщення є бажаним, оскільки дасть змогу знизити  обсяги запозичень на внутрішньому ринку, які є амбітними", - зауважує НБУ.