НБУ: в нас є застереження не лише до членів спостережної ради Укрексімбанку

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, коментуючи інформацію виконавчого директора Центру протидії корупції Дарини Каленюк про зв’язки нового глави наглядової ради Укрексімбанку Пауля Торстена з Курченком та сином Азарова, зазначила, що НБУ має застереження не лише до членів спостережної ради Укрексімбанку.

Нижче - цитата К. Рожкової:

“1. Остаточне погодження дійсно за НБУ і ми дійсно маємо достатньо важелів.

2. Ми ще не здійснювали погодження членів Наглядової ради ні Укрексімбанку, ні Ощадбанку.

3. Процес погодження окрім іншого передбачає ретельне вивчення документів, яких, до речі, від Укрексімбанку ми ще не отримали.

4. Ми будемо діяти принципово і прозоро, дотримуючись Закону, найкращих принципів корпоративного управління з метою формування достойних Спостережних рад.

Ніякі раніше прийняті рішення не матимуть впливу на позицію НБУ.

До речі, у нас є застереження не лише до членів Спостережних рад Укрексімбанку.

Пропоную дати нам час зробити свою роботу якісно і прийняти виважене і правильне рішення.

<...> По термінах (орієнтовні строки прийняття НБУ рішення щодо погодження/не погодження кандидатів в наглядові ради Укрексімбанку та Ощадбанку, - ред.) - не раніше серпня”.

Нагадаємо, в червні Кабмін погодив кандидатури незалежних членів та представників держави у наглядові ради трьох державних банків: АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ КБ «ПриватБанк», — які мали розпочати фактичне виконання повноважень з 14 червня 2019 року.

Як зазначалося, відбір кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад з 632 поданих заявок здійснювали компанії з добору персоналу: «Педерсен енд партнерс», «Уорд Хауел Україна» і «Телент Едвайзорс», що були визначені на конкурсних засадах за участю міжнародних організацій.

Згідно з рішенням Кабміну, до наглядової ради Укрексімбанку увійшли ТОРСТЕН Пауль (THORSTEN Paul), ФІШЕР Стівен (FISHER Steven), ЧІЧЛО Дімітрі (CHICHLO Dimitri), ГОРДІЄНКО Оляна (GORDIYENKO Olyana), КОНОВЕЦЬ Сергій (KONOVETS Sergiy), МЕНЮ Домінік (MENU Dominique) як незалежні члени, а також представники держави БУЦА Юрій (від КМУ) та ШУЛЬГА Алла (від ВРУ).

Незалежними членами наглядової ради Ощадбанку були призначені АДЖУНЕР Шевкі (ACUNER Sevki), АПІН Байба (APINE Baiba), РЕЗНІКОВ Олексій (REZNIKOV Оleksii), ГРІНЧЕНКО Олексій (GRINCHENKO Оleksii), ВАЙНШТЕЙН Міхаель (WEINSTEIN Michael), БРІГГС Пітер (BRIGGS Peter), а представниками держави — БІЛАК Даніель (від КМУ) та ВЛАСОВ Дмитро (від ВРУ).

Незалежними членами наглядової ради Приватбанку були призначені АКЧАКОЧА Енгін (AKCAKOCA Engin), МОНЕТА Андреа (MONETA Andrea), СІЛІГ Стівен (SEELIG Steven), ІСКІ Шерон (EASKY Sharon), ШЕЙХ Надір (SHAIKH Nadir), КЛЯЙН Еран (KLEIN Eran), а представниками держави — ШЕВАЛЬОВ Артем (від КМУ) та ОЛЕКСІЄНКО Сергій (від ВРУ).

Разом з тим, у липні Кабмін вивів зі складу наглядової ради Приватбанку трьох незалежних членів, які увійшли в нього після націоналізації фінустанови.

Наглядову раду банку покинули Андреа Монетте (з Apollo Management), Стівен Силіг (представник Світового банку), Енгін Акчакоча (консультант МВФ), який раніше очолював раду.

Згідно з повідомленням Приватбанку, відповідне розпорядження Кабмін прийняв 5 липня в зв`язку з тим, що зазначені члени відмовилися від повторного призначення.

Раніше повідомлялося, що Кабмін призначив колишнього юриста Укрексімбанку Юлію Мецгер представником президента Володимира Зеленського в наглядовій раді Приватбанку.

Також уряд затвердив пропозиції глави держави щодо призначення членом наглядової ради Укрексімбанку Вікторії Страхової (колишній корпоративний секретар Приватбанку, працювала у фінустанові після націоналізації, входить у Зе-команду) та Юрія Храмова (екс-заступник глави правління Укрексімбанку, Укргазбанку) членом спостережної ради Ощадбанку.