НБУ: триває доопрацювання законопроекту про Приватбанк і банки-банкрути

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 10 лютого відбулася чергова зустріч керівництва Кабміну та Нацбанку, в якій взяли участь у т.ч. прем’єр-міністр Олексій Гончарук, в.о. голови НБУ Катерина Рожкова, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки Тимофій Милованов, пише "БізнесЦензор".

Як зауважив НБУ, під час зустрічі обговорювалося, зокрема, виконання попередніх дій (prior actions) для ухвалення нової програми співпраці з МВФ на рівні ради директорів Фонду.

“Серед пріоритетних prior actions залишається ухвалення законопроєкту №2571, над яким продовжують працювати представники Уряду, НБУ та Верховної Ради. Законопроєкт усуває прогалини у законодавстві, що були виявлені під час очищення банківської системи у 2014-2016 рр. У тому числі й ті «білі плями», які дозволяють судам реанімувати «зомбі» банки, виведені з ринку через неплатоспроможність.

Також законопроєкт змінює процедуру оскарження рішень НБУ, КМУ, Мінфіну, ФГВФО в процесі виведення банків з ринку та дає більше опцій, якими способами держава може здійснювати націоналізацію банків за потреби, визначаючи практичні кроки держава повинна робити під час та після націоналізації.

Доопрацювання законопроєкту триває”, - зазначили в Нацбанку.

Нагадаємо, на минулому тижні повідомлялося, що фінкомітет ВР підготував нову редакцію урядового законопроекту №2571, яку, однак, не було погоджено з МВФ.