НБУ: ставки за кредитами до кінця року можуть стати найнижчими в історії України

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що уповільнення інфляції, стабільність на валютному ринку та робота банківського сектору без збоїв сприяють подальшому зниженню процентних ставок.

"Уперше з часів відновлення незалежності Україна заходить у період одноцифрових процентних ставок за вкладами. Це є передумовою для зниження ставок за кредитами. За відсутності нових макроекономічних шоків та подальшого посилення захисту прав кредиторів ставки за кредитами для населення та бізнесу до кінця року стануть найнижчими за всю історію банківського сектору. Проблему нестачі довгострокового фондування буде частково вирішено шляхом надання банкам довгострокових кредитів рефінансування за плаваючою ставкою", -зауважує регулятор.

Разом з тим, НБУ додає, що  нижчі процентні ставки створюють і нові виклики для банків. Один із них – зниження процентних спредів та здатності заробляти чисті процентні доходи. Хоча цей ризик реалізується лише на середньостроковому горизонті, банки повинні бути до нього готовими та враховувати у своїх стратегіях, підкреслює НБУ.