Смолій написав заяву про відставку, правління НБУ продовжує працювати

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що сьогодні глава Нацбанку Яків Смолій написав та подав президенту заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням.

"Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск.

Це унеможливлює ефективне виконання мною як головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами.

Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив Я. Смолій. 

Заява правління НБУ щодо відставки Я. Смолія:

"Члени правління Національного банку України поважають рішення голови Національного банку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску.

Правління вважає своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку.

Правління закликає президента, уряд та політиків ефективно взаємодіяти з центральним банком та дати Національному банку змогу виконувати функції, покладені на центральний банк Конституцією України та Законом України «Про Національний банк України»".