НБУ розповів, як саме будуть знижені ставки за пільговими кредитами для бізнесу до 5-9%

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій під час брифінгу заявив, що Німецько-український фонд, який переданий в управління Міністерства фінансів, буде компенсувати частину відсоткової ставки за банківськими кредитами для малого бізнесу в рамках анонсованої президентом Володимиром Зеленським програми, пише "БізнесЦензор".

"Цей фонд буде концентрувати кошти, які будуть компенсувати ставки до тих, які заявлені програмою. Стандартні продукти розробляються спільно з банками і програма анонсована, що вона почне працювати з початку лютого наступного року", - пояснив глава НБУ.

Раніше прем`єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що фінансування програми кредитування для мікро- та малого бізнесу з державного бюджету складе мінімум 5 млрд грн в 2020 році.

Кабмін 11 грудня визначив Німецько-український фонд майданчиком для програми кредитування малого і мікробізнесу, передавши його в управління Мінфіну.

Анонсована раніше президентом Володимиром Зеленським програма з підтримки малого і середнього підприємництва, що передбачає доступне кредитування під 5-9% річних, повинна запрацювати з 1 лютого 2020 року.

Вона передбачає видачу кредитів в розмірі до 1,5 млн грн терміном на п`ять років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця, під 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка буде знижена на 0,5%, і під 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Сам учасник повинен інвестувати 20% власних коштів від усіх видатків.