НБУ: рівень державного і гарантованого державою боргу - вже менше 53% ВВП

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, співвідношення державного й гарантованого державою боргу на кінець серпня було нижче 53% ВВП.

“Попри значні залучення державний та гарантований державою борг зменшився на 4.7% з початку року – до 2 067 млрд грн станом на кінець серпня 2019 року. Крім виплат за борговими зобов`язаннями додатковим вагомим чинником цього було зміцнення гривні.

Незважаючи на розміщення ОЗДП наприкінці ІІ кварталу, основним джерелом фінансування цього року залишалися гривневі запозичення на внутрішньому ринку за майже повної відсутності надходжень від приватизації. В ІІІ кварталі уряд продовжив активно запозичувати у гривні та одночасно виплачував за зобов’язаннями в іноземній валюті. У підсумку валютна структура боргу надалі покращувалася", - констатує Нацбанк.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, за підсумками вересня сума державного та гарантованого державою боргу України зменшилась у гривневому еквіваленті на 69,44 млрд грн та склала 1 997,75 млрд грн.

"Основним фактором збільшення у доларовому еквіваленті державного та гарантованого державою боргу на $1,02 млрд до $82,95 млрд слугувало зміцнення національної валюти протягом місяця на 1,15 грн. Таке збільшення доларового еквіваленту боргу спостерігалось в частині внутрішнього боргу, де зміцнення курсу мало найбільший ефект при здійсненні перерахунку обсягу державного боргу в доларовий еквівалент. Водночас обсяг державного боргу, номінованого в іноземній валюті, зменшився.

Нагадуємо, що вересень 2019 року був місяцем пікових платежів за державним боргом. Так, у вересні цього року Міністерство фінансів здійснило погашення за державним боргом на суму еквівалентну 35,1 млрд грн або $1,4 млрд, в тому числі відбулось погашення ОЗДП 2015 року випуску на суму $661,3 млн", - зазначав Мінфін.