НБУ посилив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що встановив додаткові вимоги до наданих банком кредитів, майнові права за якими передаються в заставу Нацбанку.

Як зазначається, зокрема, НБУ матиме право не приймати в забезпечення за кредитом екстреної підтримки майнові права за кредитним договором банку з юридичною особою, якщо вона має прострочену заборгованість у інших банках та майнові права за кредитним договором із фізичною особою, якщо вона має прострочену заборгованість більше ніж на 7 днів у інших банках.

Відповідні зміни до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків затверджено постановою Правління Національного банку від 04.10.2019 №119.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Нацбанк як кредитор останньої інстанції запровадив новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidity assistance (ELA).

Кредити ELA призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, зокрема на міжбанківському кредитному ринку та за стандартними інструментами рефінансування НБУ.