НБУ погодив Наумова на посаду глави правління Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 22 вересня погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку за результатами розгляду пакета документів та співбесіди, проведеної правлінням Нацбанку.

У червні 2020 року Сергій Наумов переміг у конкурсі на посаду голови правління Ощадбанку.

Сергій Наумов з вересня 2014 року обіймає посаду голови правління "Піреус Банку МКБ".

Регулятор нагадує, що голова правління державного банку призначається та звільняється з посади наглядовою радою банку після проходження конкурсного відбору. Строк повноважень голови правління становить п’ять років. Голова правління вступає на посаду після надання письмової згоди на це Національним банком. 

Контекст

Як писав Finbalance, 18 вересня Київський апеляційний суд задовольнив заяву Геннадія Хелемського та повернув йому апеляційну скаргу на ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 10 вересня, якою було задоволено клопотання Сергія Наумова та скасовано заходи забезпечення позову в справі №757/25950/20-ц, вжиті ухвалою цього суду від 25.06.2020.

Нагадаємо, ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 25.06.2020 було зупинено рішення наглядової ради Ощадбанку про визнання С. Наумова переможцем конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку й було заборонено органам управління держбанку вчиняти дії щодо призначення С. Наумова на вказану посаду, а також було заборонено суб’єктам державної реєстрації юросіб вносити зміни в держреєстр щодо керівника та/або підписанта Ощадбанку, в т.ч. заборонено реєструвати призначення Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку до вирішення по суті спору в цій справі.

Ухвала Печерського райсуду м. Києва від 25.06.2020 про блокування призначення С.Наумова на посаду глави правління Ощадбанку була прийнята на вимогу Геннадія Хелемського - одного з учасників конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку (працює директором департаменту структурованого торговельного фінансування Укргазбанку).

У своєму позові до Ощадбанку в рамках справи №757/25950/20-ц Г. Хелемський оскаржує результати згаданого конкурсу.

Як писав Finbalance, 02.07.2020 Окружний адмінсуд м. Києва за клопотанням нардепа Максима Бужанського (з групи Коломойського) - на підставі його заяви про відмову від позову - закрив провадження в справі №640/13664/20, в рамках якої позивач просив суд зобов’язати Мінфін підготувати та внести на розгляд Кабміну проекти актів щодо визначення кандидатів на посаду голови правління Ощадбанку і щодо призначення голови правління Ощадбанку, а також щодо зобов’язання НБУ вчинити дії, направлені на попереднє погодження кандидатів на посаду голови правління Ощадбанку.

22.06.2020 Окружний адмінсуд м. Києва також задовольнив клопотання М.Бужанського та залишив без розгляду його заяву про забезпечення позову, в якій нардеп просив суд заборонити суб`єктам держреєстрації юросіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проводити реєстраційні дії щодо реєстрації Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку до вирішення по суті спору в цій справі (№640/13664/20).