НБУ погодив чотирьох членів наглядової ради Ощадбанку, відмовив Мітюкову, але є "але"

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що погодив кандидатури чотирьох членів наглядової ради Ощадбанку за результатами тестувань та співбесід, проведених Кваліфікаційною комісією за участі правління НБУ.

Зокрема, Нацбанк погодив на посади таких осіб:

- Тарас Кириченко (дата погодження 16 березня);
- Юлія Пашко (дата погодження 16 березня);
- Янне Харьюнпаа (дата погодження 26 березня);
- Хуан Енріке Перес Калот (дата погодження 26 березня).

Водночас НБУ 23 березня відмовив у погодженні Ігорю Мітюкову на посаду заступника голови наглядової ради Ощадбанку.

"Рішення про відмову ухвалене у зв’язку з невідповідністю Ігоря Мітюкова вимогам щодо незалежності, встановленим частиною 13 статті 7 Закону «Про банки і банківську діяльність». Йдеться, зокрема, про обіймання ним посади члена наглядової ради ПАТ “Національний депозитарій України”, у якому Ощадбанк володіє істотною участю", - зауважив Нацбанк.

Регулятор додав, що в разі відмови ним у погодженні на посаду члена наглядової ради, інша особа на цю посаду має бути обрана упродовж трьох місяців після отримання відповідного повідомлення НБУ.

"Окремо зазначимо, що згідно з інформацією Міністерства фінансів очікується внесення змін до Закону “Про банки і банківську діяльність”. Унаслідок цих змін особам, які обіймають або упродовж останніх п’яти років обіймали посаду незалежного члена наглядової ради в компанії, у якій державний банк має істотну участь, буде дозволено обіймати посаду незалежного члена наглядової ради цього державного банку.

У разі внесення таких змін до закону та за відповідної ініціативи Кабінету Міністрів України Національний банк готовий повторно розглянути питання щодо погодження пана Мітюкова на посаду члена наглядової ради Ощадбанку.

Враховуючи зазначене, Національний банк звернувся до Кабінету Міністрів з проханням завершити формування наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку. Адже сьогодні наглядова рада Укрексімбанку сформована з восьми членів з дев’яти необхідних", - констатується в заяві Нацбанку.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення припинити повноваження члена наглядової ради Укрексімбанку Стівена Фішера.

Довідково

Після проведення реформи корпоративного управління в державних банках у 2018 році наглядові ради цих банків мають складатись з дев’яти осіб, шість з яких є незалежними директорами, один є представником за квотою Президента, один – від Кабінету міністрів та один від Верховної Ради.

Для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку Кабінет Міністрів України утворює конкурсну комісію, до складу якої входять один представник від Президента України, три – від Кабінету Міністрів України та один – від профільного Комітету Верховної Ради України, до відання якого належать питання банківської діяльності.

Вимоги до членів конкурсної комісії визначає Кабінет Міністрів України. Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються через конкурсний відбір.

Члени наглядових рад мають також бути погоджені Національним банком. У разі непогодження кандидатури члена наглядової ради Національний банк має право вимагати зміни кандидатури відповідно до Закону "Про банки та банківську діяльність".