НБУ планує перерахувати в держбюджет 42,7 млрд грн за підсумками 2019 року

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час онлайн-брифінгу повідомила, що за підсумками роботи в 2019 році Нацбанк планує перерахувати в держбюджет частину прибутку в обсязі 42,7 млрд грн.

“Ми вчора затвердили наш річний звіт. Ці матеріали вже передані Раді НБУ. Ми очікуємо, що на наступному тижні Рада НБУ затвердить обсяги прибутку до розподілу. Ми плануємо перерахувати в бюджет 42,7 млрд грн, що на 2 млрд грн більше, ніж було передбачено в бюджеті 2020 року.

Відразу після затвердження Радою НБУ ми це зробимо [перерахуємо частину прибутку в бюджет] відповідно до графіку, який погодимо з Міністерством фінансів”, - зауважила К. Рожкова.

Нацбанк в офіційній заяві уточнив, що його консолідовану фінансову звітність за минулий рік вже підтвердив незалежний зовнішній аудитор – компанія ТОВ "Ернст енд Янг Аудиторські послуги". Як зазначається, згідно з висновком ТОВ "Ернст енд Янг Аудиторські послуги", консолідована фінансова звітність Нацбанку достовірно та в усіх суттєвих аспектах відображає його фінансовий стан на кінець дня 31 грудня 2019 року, а також результати його діяльності, рух грошових коштів та зміни в капіталі згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ).

Відповідно до закону "Про Національний банк України", у річній фінансовій звітності, що підтверджена зовнішнім аудитором та затверджена Радою Національного банку України, визначається прибуток до розподілу та на його основі – сума перерахувань до держбюджету.