НБУ підвищує ліміт для фізосіб на виведення валюти за кордон до 100 тис євро на рік

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій під час брифінгу оголосив про прийняте правлінням Нацбанку рішення щодо двократне підвищення е-ліміту для інвестицій фізичних осіб за кордон – до 100 тис. євро на рік.

За оцінками НБУ, це рішення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок.

Як зазначається, з 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро.

Ця сума в декілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

"Скористатися підвищеним е-лімітом українці зможуть вже у поточному році. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року", - уточнює НБУ.

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації, остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакету законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Підвищення е-ліміту для фізичних осіб затверджено Постановою Правління Національного банку №149 від 12 грудня 2019 року "Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті".

Зміни наберуть чинності 18 грудня 2019 року.

Довідково:

З дотриманням е-ліміту фізичним особам дозволяється переказувати іноземну валюту (або гривні) за кордон або на поточні рахунки нерезидентів - юридичних осіб, відкриті в Україні, для виконання власних зобов`язань перед нерезидентом за договором страхування життя; для здійснення інвестиції за кордон; розміщення коштів на власному рахунку за межами України; надання нерезиденту позики в іноземній валюті.