НБУ оцінив можливі обсяги нової програми МВФ та випуску євробондів до кінця року

Все про економіку та фінанси

Нова програма співпраці України з МВФ, ймовірно, буде затверджена в четвертому кварталі 2019 роки після формування нового уряду. Про це на брифінгу розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, пише liga.net.

"Це не якийсь наш інсайд, а скоріше експертна думка. Якщо подивитися на досвід інших країн, то програми розширеного фінансування МВФ зазвичай тривають 36-48 місяців і мають обсяги $5-10 млрд", - сказав Д. Сологуб.

"У 4 кварталі ми очікуємо, що буде нова програма з МВФ, і Україна отримає 2 млрд доларів цього року і на 2 млрд доларів у наступні роки в рамках програми структурного фінансування", - зазначив заступник голови Нацбанку, констатують "Українські новини".

Він додав, що якщо це виділення відбудеться трохи раніше і трохи пізніше, то це не вплине на макроекономічні показники, крім золотовалютних резервів.

Також Д. Сологуб припустив, що восени Мінфін може вийти на міжнародні ринки капіталу з ще одним розміщенням єврооблігацій на суму $1 млрд. "Вікно можливостей, швидше за все, буде", - зазначив заступник голови НБУ.