НБУ: борг структур Бахматюка перед державою - 29,3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, структури Олега Бахматюка заборгували державі 29,3 млрд грн. У цю суму Нацбанк включає

- 11 млрд грн – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який виплатив цю суму вкладникам двох банків – «Фінансова ініціатива» та «ВіЕйБі Банку», власником яких був О.Бахматюк;
- 10,6 млрд грн – Національному банку за кредитами рефінансування, виданим згаданим банкам;
- 7,7 млрд грн – трьом державним банкам.

“Щоб гарантувати повернення коштів за кредитами рефінансування, свого часу НБУ не лише домігся від О.Бахматюка офіційного визнання себе власником «Фінансової ініціативи» та «ВіЕйБі Банку», але й вперше уклав з ним договір особистої поруки. Заборгованість О.Бахматюка перед НБУ забезпечена його особистими поруками про її погашення на загальну суму 8,6 млрд грн та майновими поруками його компаній.

Для того, щоб ці поруки перетворилися в реальне повернення коштів, НБУ подав проти нього та його компаній більше 50 позовів в суди. На сьогодні маємо 19 судових рішень, які вступили в законну силу на користь Національного банку за договорами поручительства щодо банку «Фінансова ініціатива» та жодного рішення щодо «ВіЕйБі Банку». Однак навіть 19 перемог у судах не дозволили поки забезпечити погашення боргів: реалізація майна Державною виконавчою службою йде напрочуд кволо”, - зауважує НБУ.