НБУ оштрафував Індустріалбанк на 6,85 млн грн за порушення в сфері фінмоніторингу

Все про економіку та фінанси

НБУ своїм рішенням №215/БТ від 3 червня наклав штраф на “Індустріалбанк” у розмірі 6,85 млн грн за здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

7 червня Окружний адмінсуд м. Києва за клопотанням “Індустріалбанку” в рамках забезпечення його позову до НБУ (в справі №640/9912/19) зупинив стягнення вказаного штрафу.

Згідно з судовими матеріалами, в своїй позовній заяві “Індустріалбанк” висловлює думку, що рішення НБУ від 3 червня “є очевидно протиправним та прийняте при неправильному застосуванні Національним банком України норм Закону України "Про банки і банківську діяльність" (цитата).

Як зазначається, регулятор встановив, що штраф підлягає сплаті впродовж 5 днів з дня отримання “Індустріалбанком” відповідного рішення, а в разі ненадходження від банку у встановлений строк документів, що підтверджують сплату штрафу, “вказане рішення буде надіслано для примусового виконання до відповідного органу державної виконавчої служби” (цитата).

У цьому контексті Окружний адмінсуд м. Києва дійшов висновку, що “невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи навіть унеможливити виконання рішення суду та ефективний захист і поновлення порушених прав позивача, які він має намір захистити”.

Водночас суд звернув увагу на “відсутність підстав стверджувати про очевидні ознаки протиправності рішення Національного банку України від 03 червня 2019 року №215/БТ про накладення штрафу на ПАТ АКБ "Індустріалбанк" до розгляду справи по суті та дослідження обставин прийняття оскаржуваного рішення” (цитати).

Раніше Нацбанк наклав "фінмонівські" штрафи й на низку інших банків, у т.ч. Сбербанк (94,7 млн грн), Укрсоцбанк (30,45 млн грн), Універсал Банк (14,4 млн грн), ОТП Банк (7,1 млн грн), Мегабанк (6,2 млн грн), Таскомбанк (6,1 млн грн),  Банк інвестицій та заощаджень (5 млн грн), Південний (4,8 млн грн), МТБ Банк (4,35 млн грн), Місто Банк (4,2 млн грн), РВС Банк (3 млн грн), Глобус (3 млн грн), Альпарі Банк (2 млн грн), Січ (1,3 млн грн), Центр (1,2 млн грн), Український капітал (1,2 млн грн), Конкорд (1,2 млн грн), Айбокс Банк (0,46 млн грн), Райффайзен Банк Аваль (0,45 млн грн), Укрсиббанк (0,4 млн грн), Восток (0,3 млн грн), Правекс Банк (0,2 млн грн), Розрахунковий центр (0,2 млн грн).