НБУ: обсяг переказів через системи переказів в межах України за 9 місяців зріс на 35%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, за 9 місяців 2019 року через системи переказу коштів в межах України переказано майже 140 млрд грн або 5,3 млрд дол в еквіваленті. Це на понад третину (понад 35%) більше, якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року.

"Переважний обсяг внутрішньодержавних переказів (89%) традиційно припадає на системи, створені небанківськими установами. Найбільший обсяг переказів у межах України (понад 67%) здійснили дві системи переказу коштів – Forpost (ТОВ "Пост Фінанс", входить в групу "Нова пошта", - ред.) та Поштовий переказ (АТ "Укрпошта")", - констатує Нацбанк.

Як зазначається, з початку 2019 року через системи переказу коштів в Україну надійшло більше 1,7 млрд дол. США в еквіваленті (дані не включають інформацію про перекази, здійснені через банки, карткові платіжні системи та поштові відділення), що на 4% менше, ніж за 9 місяців 2018 року.

"Таке незначне коливання пов’язане із сезонними факторами", - зауважує НБУ.

Загалом, протягом 9 місяців 2019 в Україні транскордонні перекази фактично здійснювали 9 систем переказу коштів, з них 2 – створені резидентами та 7 – створені нерезидентами (4 системи з США, по 1 системі – з Грузії, Канади, Азербайджану). Найбільше коштів переказано із США та Ізраїлю. Лідерство за обсягами транскордонних переказів зберігають системи переказу коштів – резиденти США.