НБУ обіцяє банкам не карати за порушення нормативів до червня 2021 року

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що для підтримки банківського сектору в поточних економічних умовах вирішив не застосовувати до червня 2021 року до банків та банківських груп заходів впливу за порушення встановлених вимог щодо достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику, обмеження операцій між банком та пов’язаними з інвестором за субординованим боргом особами.

"Таке рішення діятиме лише у разі, якщо порушення виникли через негативний вплив карантину та обмежувальних заходів на показники діяльності банку чи банківської групи. Рішення не поширюється на банки, які, попри рекомендації Національного банку, здійснили розподіл прибутків за 2019 рік, виплативши дивіденди", - зауважив регулятор.

«На сьогодні зберігається певна невизначеність щодо тривалості обмежувальних заходів та термінів, необхідних бізнесу для відновлення своєї діяльності і належного обслуговування кредитів. З огляду на це, ухвалення постанови сприятиме активнішій роботі банків з позичальниками щодо пошуку прийнятних шляхів врегулювання заборгованості», - зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Як додають у Нацбанку, він буде здійснювати постійний нагляд за усуненням банками та банківськими групами порушень. З цією метою банки та відповідальні особи банківських груп упродовж 30 календарних днів із дня порушення мають подати НБУ прийнятний план заходів щодо їхнього усунення або програму капіталізації та щомісяця подавати звіти про її виконання.

Водночас у процесі усунення порушень банк зобов’язаний дотримуватися встановлених обмежень у діяльності, зокрема щодо операцій з пов’язаними особами, розподілу капіталу, виплати додаткових винагород топ-менеджменту тощо.

Зазначені антикризові заходи затверджені постановою правління НБУ від 04 червня 2020 року №73 «Про деякі питання діяльності банків та банківських груп». Постанова набуває чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, та діє до 01 червня 2021 року.