НБУ: негативні очікування фінустанов на наступні півроку знизилися

Все про економіку та фінанси

Учасники опитування, яке провів НБУ в листопаді серед банків, страхових та інвестиційних компаній, вважають стан фінансового сектору задовільним, хоча їхня оцінка незначно погіршується два опитування поспіль.. Хоча на наступні шість місяців переважають песимістичні очікування, однак частка респондентів, які негативно оцінюють стан фінансового сектору, з травня знизилася, констатує Нацбанк.

Оцінка загального рівня ризику у фінансовому секторі залишається негативною з травня 2018 року.

Два опитування поспіль приблизно третина респондентів вважають рівень ризику високим чи дуже високим.

Стійкість фінансового сектору до значних негативних подій помірно знижується останні два опитування.

Учасники опитування здебільшого песимістично оцінюють перспективи фінсектору на наступні півроку. Проте частка респондентів, які мають негативні очікування, помітно зменшилася: з 71% – у травні 2020 року, до 48% – зараз.

Поточне опитування вкотре засвідчило – корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи залишаються фактором високого або дуже високого ризику для фінансового сектору. Так вважають 91% керівників опитаних фінустанов, а баланс відповідей найгірший за весь період опитувань з травня 2018 року.

Респонденти також вказали на стрімке зростання ризиків стану співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та загострення політичної та соціальної ситуації в країні. Економічні ризики, що домінували у травневому опитуванні, відійшли на другий план.

Попри високу оцінку загроз для фінансової системи, ризики доступності фондування та банкрутства, на думку респондентів, є найменш вагомими.

Схильність фінустанов до ризику за останні пів року загалом незначно знизилась, про це зазначило 22% топменеджерів.