НБУ: не всі галузі страждають через карантин, банкам є кого кредитувати

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що не очікує шоків для банків через карантинні заходи - "ані негативного впливу на їх капітал, ані на їх ліквідність".

"НБУ дозволив банкам не вважати дефолтними кредити, що будуть реструктуризовані під час кредитних канікул. Тому під ці кредити непотрібно формувати додаткові резерви.

До того ж, не всі галузі постраждали від карантину. Деякі з них, наприклад, сільське господарство чи будівництво, працюють і потребують обігових коштів. Це дасть змогу банкам продовжити кредитувати зараз, а також після карантину, коли економіка почне відновлюватись", - каже регулятор.

НБУ також звертає увагу, що 28 квітня набере чинності новий закон щодо фінансового моніторингу, "але ми готові бути гнучкими, враховуючи карантинні заходи і потребу банків у часі, щоб перебудувати системи фінмоніторингу" (цитата).

"Загалом, цей закон вкрай потрібний. Він комплексно вирішує два питання:

перше – впровадження ризик-орієнтованого підходу в банках. Раніше вимоги до ідентифікації (KYC) клієнта були однаковими для всіх: від студента до корупціонера. Новий закон дає гнучкий підхід під час проведення KYC. Відтепер під час ідентифікації банк визначатиме самостійно ступінь ризику клієнта.

друге – це можливість віддаленої ідентифікації. Тому радимо банкам використати час карантину для роботи над внутрішніми процедурами, оновленням програмного забезпечення, зменшенням паперової роботи", - резюмує НБУ.