НБУ не бачить ризиків для прибутковості банків

Все про економіку та фінанси

Рентабельність капіталу банків у 2019 році значно перевищить 20%, які є умовною нормою для банківських секторів країн, що розвиваються, заявив директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук на презентації звіту про фінстабільність у вівторок, пише "Інтерфакс-Україна".

"За п`ять місяців прибуток уже більший, ніж за весь 2018 рік (за п`ять місяців 2019 року чистий прибуток банків - 23,4 млрд грн). Ми переконані, що рентабельність капіталу в 2019 році істотно перевищить 20%, які є умовною нормою для банківських секторів країн, що розвиваються. Жодних ризиків для зниження прибутковості в наступних кварталах ми на сьогодні не бачимо", - сказав він.

За словами Ваврищука, банки мають використовувати високі прибутки на формування запасу капіталу. Найближчими роками вимоги до капіталу значно підвищуватимуться: потрібно буде формувати буфери консервації та системної важливості (для системно важливих банків), а також покривати капіталом операційний і ринковий ризики (наразі тільки кредитний ризик)", - сказав він.