НБУ назвав 16 банків, які пройдуть стрес-тест у 2020 році

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що визначив перелік банків, які проходитимуть стрес-тестування, що є складовою щорічної оцінки стійкості, а також затвердив технічне завдання для її проведення у 2020 році.

Оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2020 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків.

Оцінку якості активів у 2020 році проходитимуть 74 із 75 установ, які мають банківські ліцензії (банк "Розрахунковий центр", який здійснює лише розрахункові операції, не проходитиме оцінку стійкості).

Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, у 2020 році проходитимуть 16 банків, на які припадає 44% активів банківської системи. Спершу їх було відібрано 25 за тими самими критеріями, що і минулого року: обсяг активів, зважених на ризик, депозитів та кредитів фізичних осіб. Потім ті банки, які за результатами стрес-тестування двічі поспіль у 2018 та 2019 років не потребували додаткового капіталу, було виключено з переліку, вони проходитимуть лише оцінку якості активів.

Таке рішення узгоджується із принципами ризикоорієнтованого наглядового підходу", - констатує НБУ.

Таким чином, у 2020 році стрес-тестування проходитимуть такі банки:

Ощадбанк
Альфа-банк
Укрексімбанк
ПУМБ
Універсал Банк
Південний
Таскомбанк
Мегабанк
А-Банк
Сбербанк
Кредит Дніпро
Восток
МТБ Банк
Банк інвестицій та заощаджень
Правекс Банк
Форвард

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності основного капіталу (Н3).

Ці підходи встановлено рішенням Правління Національного банку України № 105-рш "Про затвердження Технічного завдання для здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2020 році", яке набуло чинності 7 лютого 2020 року. 

Про результати стрес-тесту, проведеного в 2019 році, - тут.