НБУ наполягає на законності рішення про ліквідацію банку "Фінансова ініціатива"

Все про економіку та фінанси

НБУ таким чином прокоментував вчорашню заяву Олега Бахматюка про незаконність рішення Нацбанку відправити банк "Фінансова ініціатива" на ліквідацію: 

"Відповідно до Законів "Про банки і банківську діяльність" (стаття 77) та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (стаття 44) Національний банк України зобов’язаний прийняти рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

16 травня 2019 року Національний банк отримав відповідну пропозицію від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива".

У своєму зверненні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що 15 травня 2019 року Північний апеляційний господарський суд прийняв рішення, згідно з яким задоволено апеляційну скаргу Фонду в повному обсязі та скасовано ухвалу Господарського суду м. Києва від 15 жовтня 2015 року в справі №910/26664/15, якою було заборонено вносити пропозиції до Національного банку та приймати рішення щодо ліквідації ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива".

Відповідно Правління Національного банку за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керуючись вимогами статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та статті 44 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", прийняло рішення від 21 травня 2019 року № 352-рш ‘’Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива".