НБУ надав для п`яти банків 752,5 млн грн рефінансування

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, 27 березня він надав для п`яти банків рефінансування на суму 752,5 млн грн під 10% на 28 днів.

Нагадаємо, 20 березня НБУ надав для 10 банків рефінансування на 6,9 млрд грн на 28 днів.

13 березня НБУ надав для 9 банків рефінансування на 10 млрд грн на 14 днів.

Станом на початок дня 27 березня на коррахунках банків було 73,8 млрд грн. Крім того, 110,8 млрд грн вони вклали в депсертифікати НБУ (в т.ч. 44,4 млрд грн - овернайт та 66,4 млрд грн - у паперах з погашенням 27 березня).

Раніше регулятор повідомляв, що на рахунках банків є також 8-9 млрд дол валютної ліквідності.

20 березня глава НБУ Яків Смолій заявив, що “депозити залишаються в банківській системі, практично немає відтоку [за попередні 10 днів]”.

Із 19 березня НБУ змінив графік проведення операцій з регулювання ліквідності. Тендери з розміщення депозитних сертифікатів та надання короткострокових кредитів рефінансування відтепер проводитимуться вдвічі частіше, тобто кожного тижня по п’ятницям.

Крім того, регулятор змінив строковість цих інструментів з регулювання ліквідності. Двотижневі депозитні сертифікати стали тижневими, а короткострокові кредити рефінансування, граничний строк яких раніше становив 14 днів, видаються на строк до одного місяця.

Як і раніше, ставка за цими інструментами встановлюється на рівні облікової ставки НБУ.

"Зміна графіку проведення тендерів та строковості інструментів з регулювання ліквідності посилить стійкість банківського сектору до турбулентності на фінансових ринках і підтримає його спроможність стимулювати українську економіку в умовах більшої невизначеності", - зазначав Нацбанк.

Також 19 березня набули чинності зміни, внесені Нацбанком у його нормативну базу, які передбачають можливість виділення банкам 5-річного рефінансування.

Як зауважував регулятор, цей крок спрямований на виконання кількох цілей, "пов’язаних як зі збереженням фінансової стабільності в країні, так і стимулюванням економічного зростання" (цитата).

"По-перше, механізм довгострокового рефінансування надасть підтримку банківському кредитуванню в гривні, підсилюючи ефект інших заходів, вжитих Національним банком упродовж останніх місяців, – зниження облікової ставки та запровадження стимулюючих нормативів резервування.

По-друге, новий інструмент виступатиме додатковою гарантією підтримки достатньої ліквідності в банківській системі. Це, зокрема, важливо й для безперебійного проведення клієнтських операцій в умовах погіршення настроїв учасників фінансового ринку через поширення коронавірусу", - йшлося в заяві Нацбанку.