НБУ: мінімальне значення нормативу LCR з 1 грудня - 100%

Все про економіку та фінанси

Національний банк нагадує, що з 1 грудня 2019 року мінімальне значення коефіцієнту покриття ліквідністю (liquidity coverage ratio – LCR) в усіх валютах та в іноземній валюті підвищується з 90% до 100%.

"Мінімальний рівень 100% буде зберігатися і надалі", - констатує регулятор.

Банки України розпочали офіційний розрахунок нормативу з 1 грудня 2018 року. На початку мінімальне значення для LCR в іноземній валюті становило 50%, в усіх валютах - 80%.

Підвищення мінімального обов’язкового значення LCR до 90% для значення коефіцієнту LCR в усіх валютах та в іноземній валюті відбулось у червні 2019 року.

Коефіцієнт покриття ліквідністю – це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів. Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності – характерного для кризових періодів явища, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів.

"Виконання нормативу свідчитиме, що банк забезпечений ліквідністю в обсязі, достатньому для повного виконання ним зобов’язань протягом 30 днів в кризових умовах. Враховуючи значний рівень доларизації української банківської системи, банки повинні дотримуватися нормативу LCR як у національній, так і в іноземних валютах", - зауважує НБУ.

За даними НБУ, на 01.11.2019 LCRвв (норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за всіма валютами) був у меншим ніж 100%, у двох банків: Місто Банку (90,87%) та Комінвестбанку (93,44%).

Водночас LCRів (норматив коефіцієнта покриття ліквідністю в іноземній валюті) був меншим ніж 100% теж у двох фінустанов: Кредобанку (95,72%) та УБРР (99,31%).