НБУ каже, що криза вплине на платіжний баланс нейтрально або навіть позитивно

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Олег Чурій під час брифінгу висловив думку, що вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним у зв`язку зі значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті, та незначним - на продовольство, яке становить 50% від загального експорту країни, пише "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується платіжного балансу, тобто експорту-імпорту, то вплив буде від нейтрального до, можливо, навіть позитивного. І це пов`язано з тим, що ціни на енергоносії дуже сильно знизилися - ціна на нафту, наприклад, впала на 30%, а імпорт енергоносіїв у нашому платіжному балансі становить приблизно 30%, тобто Україна платитиме набагато менше за імпорт енергоносіїв", - сказав О. Чурій, додавши, що зниження цін на продовольство, яке переважає в українському експорті, нижче.

Він зазначив, що дефіцит платіжного балансу минулого року у 0,5% ВВП значно менший за дефіцит у передкризовому 2013 році, який сягав 10% ВВП.

За словами Чурія, вплив кризи на зростання ВВП, ймовірно, буде негативним. "Водночас позитивний ефект матимуть ті законодавчі акти, які сьогодні проголосувала Верховна Рада щодо подолання кризових явищ в економіці", - додав він.