НБУ: функції Фонду соцстрахування можна передати приватним страховим компаніям

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що Стратегія розвитку фінансового сектору-2025, яку він та інші фінансові регулятори презентували на початку року, потребує змін.

Як зазначається, на минулому тижні відбулася відеозустріч з представниками Мінекономіки, Мінцифри, фінансовими регуляторами та представниками страхового бізнесу і фінтех-компаній.

За інформацією Нацбанку, "дійшли ось до чого": 

"Ринок страхування життя має отримати більше стимулів для розвитку. Зокрема, слід розглянути можливість передати страховикам функції, які зараз виконує Фонд соціального страхування. Це дасть змогу зберегти гарантії для робітників і водночас поліпшити якість надання їм послуг. Але й нагляд за страховиками слід поліпшити.

Кібербезпека – на часі. Необхідно приділити цьому питанню більше уваги в Cтратегії. Національний банк готовий очолити цей напрямок і працювати над впровадженням міжнародних стандартів кіберпезпеки у фінансовому секторі. Звісно, у діалозі з фінтех-компаніями.

Роботу над посиленням цифрової грамотності населення також треба врахувати у Стратегії і передбачити там нові проєкти. За цим напрямком Національний банк буде активно співпрацювати з Мінцифрою. До речі, один такий спільний продукт вже маємо – освітній серіал "Цифрові гроші" на порталі «Дія».

Необхідно скоординувати дії державних органів під час виконання Стратегії таким чином, щоб максимально наблизити український ринок фінансових послуг до отримання статусу внутрішнього ринку ЄС.

Без інтернету далеко не дійдемо. Тож треба попрацювати над розвитком широкосмугового доступу. Кожна хата має бути онлайн. У Мінцифри готові з цим працювати.

Відкриті державні реєстри – це одне з безумовних досягнень останніх років. Їх треба розвивати і надалі. У Стратегії слід врахувати амбіційну ціль полегшити доступ до усіх реєстрів фінансового ринку, зокрема впровадивши обмін інформацією через API.

У Стратегію планується додати ціль щодо запровадження так званого е-резидентства. Іншими словами, зробити так, щоб навіть громадянин іншої держави міг легко отримати адміністративну послугу або відкрити банківський рахунок в Україні.

Якщо коротко, то усе. Усі напрацювання відправимо на Комітет з фінансового розвитку при Раді з фінансової стабільності. Там затвердимо і тоді офіційно додамо до Стратегії-2025".