НБУ: ФОП може брати кошти зі свого рахунку на власні потреби лише після сплати податків

Все про економіку та фінанси

НБУ своєю постановою №162 від 27.12.2019 вніс зміни до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків, у т.ч. в п. 14 Інструкції, пише "Дебет-Кредит".

Як зазначається, тепер за поточними рахунками в національній валюті ФОП та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами.

Разом з тим, ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Тому з 3 січня (дня набрання чинності Постанови №162), щоб використати підприємницькі кошти для власних потреб, слід перераховувати їх на окремий рахунок.

Ще в серпні 2019 року після оприлюднення відповідного проекту постанови Нацбанк заявляв, що ця норма має технічний, уточнюючий характер і не містить змін для фізосіб-підприємців. Позиція НБУ і до змін була спрямована на можливість використання коштів з підприємницького рахунку тільки в межах цієї діяльності.

НБУ наголошував: «Діючі вимоги Інструкції вже й так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки – для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності».