НБУ: доходи населення зросли на третину

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Олег Чурій в інтерв’ю для UA.TV констатував, що за оцінками Нацбанку, в поточному році перерахування трудових мігрантів в Україну перевищать 11 млрд доларів.

“Цифри будуть дещо вищі, ніж минулого року, але є чітка тенденція уповільнення темпів трудової міграції. Це пов’язано з тим, що доходи в Україні ростуть досить швидко. Номінальне зростання зарплат становить близько 20%. Крім того, за рахунок зміцнення гривні доходи в валютному еквіваленті теж ростуть. Цього року гривня зміцнилася на 12%. Виходить, якщо переводити в іноземну валюту, доходи громадян зросли майже на третину. Це позитивний факт для того, щоб українці залишалися працювати в Україні”, - зазначив О. Чурій.

Він також зауважив, що переважна частина валютних обмежень, які діяли останні кілька років, вже зняті.

“Нещодавно ми скасували обмеження з купівлі валюти для фізосіб в 150 тис. грн на день. У наших планах також спростити інвестиції за кордон. Наприклад, сьогодні для фізособи діє ліміт в 50 тис. євро на рік. Тобто, можна купити навіть акції якоїсь міжнародної компанії, але в межах цієї суми. Ми поступово будемо піднімати цей ліміт і з часом скасуємо повністю. Але швидкість наших рішень багато в чому залежить від роботи парламенту щодо ухвалення законів, які покликані забезпечити прозору діяльність фізосіб і юросіб за кордоном зі сплатою всіх податків”, - зауважив заступник глави НБУ.

За його словами, обсяг репатріації дивідендів цього року не сильно відрізняється від минулорічного.

“Цього року репатрійовано близько 3 млрд доларів. Це жодним чином не загрожує фінансовій стабільності. Бізнес має можливість розпоряджатися своїм прибутком, і якщо ми хочемо залучати в країну нових інвесторів, ми маємо забезпечувати їм таке право”, - резюмував О. Чурій.