Сологуб очікує дефіцит бюджету в 2020 році на рівні 6,0-6,5% ВВП, що менше, ніж планувалося

Все про економіку та фінанси

НБУ очікує фактичного дефіциту бюджету у 2020 році на рівні 6-6,5% ВВП замість закладених у прогнозі 7,5%, повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, пише "Інтерфакс-Україна".

"Дефіцит бюджету цього року у нас закладено на рівні в 7,5% ВВП. Це абсолютно правильно з точки зору контрциклічності. Але судячи з усього, фактичний дефіцит буде нижче... Ми оцінюємо, що дефіцит бюджету буде в районі 6-6,5% ВВП", - сказав Д. Сологуб.

За його словами, бюджетний дефіцит знизився нижче прогнозного через сильне недофінансування наявних видатків. "Наверстати їх в останні місяці буде непросто з урахуванням можливостей фінансування", - уточнив він. 

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко не виключав можливість того, що за підсумками 2020 року дефіцит держбюджету буде меншим, ніж очікувані 7,5% ВВП (біля 300 млрд грн). “Це у нас плановий дефіцит, я думаю, по факту він буде менше”, - зазначав глава Мінфіну.

За його словами,за 8 місяців дефіцит бюджету був 41,2 млрд грн, в т.ч. загального фонду 51,8 млрд грн, “але у нас є сума непроведених видатків”, причому вона становить менше, ніж 110 млрд грн, але накопичується. “Наприкінці року будемо думати, як це профінансувати”, - сказав С. Марченко.

“Які у нас є боргові виплати: жовтень - 15 млрд грн, листопад - 5 млрд грн, грудень - 33 млн грн. Це – невелике навантаження. Щодо обслуговування: жовтень - 7,7 млрд грн, листопад - 18,2 млрд грн, грудень - 11,8 млрд грн. Це – планові цифри. Вважаю, вони будуть нижчі. Наше завдання - здійснити обслуговування боргів.

Щодо непроведених видатків - так, це проблема. Ми працюємо, щоб профінансувати всі видатки. Нам дійсно потрібна співпраця з МВФ, щоб закрити цю частину фінансування”, - резюмував С. Марченко.