НБУ дав банкам відстрочку для розкриття повної інформації про послуги в рекламі й на сайтах

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що надав банкам додатковий час на адаптацію до нових вимог щодо розкриття інформації про послуги на веб-сайтах та в рекламі. Вимоги до банків запрацюють, починаючи з 2 червня 2020 року (раніше вимоги до веб-сайтів мали вступити в дію з 2 березня 2020 року).

"Упродовж лютого-травня 2020 року Національний банк разом із банками проведуть спільну роботу та відпрацюють вимоги, аби з червня споживачі могли легко отримувати від фінансових установ вичерпну, прозору та зрозумілу інформацію про банківські послуги.

Головна зміна, яка має відбутися на веб-сайтах та рекламі банків, – має з’явитися достовірна, правдива, актуальна та достатня за обсягом інформація про послуги, їхню повну вартість для споживача, умови отримання та ризики.

Це дасть змогу споживачеві приймати справді зважені фінансові рішення. Профільний підрозділ Національного банку – Управління захисту споживачів фінансових послуг – з 2 червня 2020 року почне здійснювати щоденний моніторинг вебсайтів і реклами банків та контролювати дотримання вимог до розкриття інформації", - йдеться в повідомленні НБУ.

Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ від 11 лютого 2020 року №18 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 28 листопада 2019 року №141”.