НБУ дав банкам більше часу для адаптації відділень під потреби маломобільних клієнтів

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що відтермінував на 18 місяців строки приведення банківських приміщень у відповідність до вимог Положення про ліцензування банків.

Відтепер банки зобов’язані забезпечити відповідність приміщень вимогам законодавства для належного доступу до них маломобільних груп населення згідно з таким графіком:

- до 1 липня 2022 року - мінімум 50% приміщень у Києві, обласних центрах і в містах із населенням понад 300 тис. осіб та мінімум 30% приміщень, розташованих у інших населених пунктах;

- до 1 липня 2023 року - всі приміщення в Києві та в містах з населенням більше 300 тис. осіб та не менше 70% приміщень у інших населених пунктах України;

- до 1 липня 2024 року - усі приміщення.

"Графік було змінено з урахуванням потреби банків у додатковому часі для вирішення операційних проблем у зв`язку із запровадженими карантинними заходами".

Національний банк розробить комплексні рекомендації банкам та іншим фінансовим установам для формування єдиного стандарту дотримання прав маломобільних груп населення під час надання фінансових послуг", - констатує регулятор.

Також НБУ збільшив строк для обрання на посаду голови, його заступника або члена ради банку в разі, якщо регулятор відхилив запропоновані банком кандидатури.

Відтепер банк матиме два місяці для припинення повноважень і чотири місяці для обрання нових кандидатів. Раніше банк мав визначитися з новим кандидатом на такі посади протягом трьох місяців.

Зазначені зміни затверджені постановою правління Національного банку від 21 грудня 2020 року № 164 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Постанова набирає чинності з 24 грудня 2020 року.