НБУ: борг банків-банкрутів по рефінансуванню скоротився до 44 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в 2019 році він отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 3,6 млрд грн, що на 960 млн грн більше ніж у 2018 році.

Як зазначається, найбільше коштів отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 1,73 млрд грн та об’єктів нерухомого майна – 297,8 млн грн.

Також частково заборгованість за наданими Нацбанком кредитами рефінансування неплатоспроможних банків була погашена за рахунок:

- звернення Національним банком стягнення на облігації та нерухоме майно шляхом набуття їх у власність на загальну суму 1,14 млрд грн;

- реалізації в межах виконавчого провадження заставленого нерухомого майна поручителів неплатоспроможних банків на загальну суму 177,90 млн грн;

- отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими Національному банку кредитними договорами на загальну суму 89,01 млн грн;

- інших джерел погашення заборгованості на загальну суму 171,96 млн грн.

За найвищу ціну – 777,13 млн грн у 2019 році реалізовано майнові права за кредитними договорами, переданими ПАТ “КБ "Надра" в заставу Національному банку (майнові права на ТРЦ "Республіка").

Упродовж 2019 року Нацбанк погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 62,50 млрд грн та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації у розмірі 3,94 млрд грн.

На кінець 2019 року усі судові рішення до фінансових поручителів (Костянтин Жеваго, Олег Бахматюк та Леонід Клімов) та майнових поручителів, які набрали законної сили, були ухвалені на користь Національного банку, наразі вживаються заходи щодо їх примусового виконання. На розгляді в судах залишається 60 справ, за якими наразі немає рішень, які б набрали законної сили для звернення їх до виконання, а також 10 справ про банкрутство майнових поручителів, кажуть у Нацбанку.

"Загалом заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування у 2019 році скоротилася до 44 млрд грн станом на 1 січня 2020 року", − зазначив начальник Управління роботи з проблемними активами НБУ Павло Поляруш.

Нагадаємо, що у 2017 році Нацбанк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,16 млрд грн, а у 2018 році – 2,64 млрд грн. 

НБУ повідомляв, що на початок листопада 2019 року загальний борг неплатоспроможних банків перед НБУ за кредитами рефінансування становив близько 46 млрд грн (з урахуванням відсотків).

Як зазначалося, борг ВіЕйБі Банку та банку «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка - 10,6 млрд грн, банку «Надра» Дмитра Фірташа – 10,4 млрд грн, банк «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго – 6,7 млрд грн, Дельта Банку Миколи Лагуна – 5,8 млрд грн, Імексбанку Леоніда Клімова – 3,3 млрд грн.