НБУ: банки в понеділок зможуть отримати готівку на $180 млн

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Олег Чурій під час онлайн-брифінгу заявив, що в понеділок Нацбанк готовий провести черговий аукціон з обміну готівкової валюти на безготівкову на суму 180 млн дол, пишуть "Українські новини".

Нагадаємо, в середу Нацбанк повідомив, що нарешті отримав з-за кордону партію готівкового долара США, необхідного для підкріплення кас банків. "Ми провели операцію з обміну цієї готівки на безготівкову валюту банків. Участь у цій операції взяли 11 з 14 банків, які мають статус системно важливих. Запропонований нами обсяг готівкової валюти становив 130 млн дол. США і був повністю викуплений банками", - зазначав у середу НБУ.

О. Чурій також зазначив, що банки стали більше викуповувати валюти у населення, ніж продавати. "Сальдо купівлі банками валюти позитивне", - сказав він.

В той же час О. Чурій додав, що частка нерезидентів на міжбанку невисока. "Нерезиденти – це та категорія учасників ринку, якими всіх лякали. Обсяг ОВДП у власності нерезидентів зменшився на 9 млрд гривень в березні, це трохи більше 300 млн доларів", - додав заступник голови НБУ.