НБУ - про пошук компромісу між владою і Коломойським щодо Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для Liga.net таким чином прокоментувала можливість пошуку компромісу між владою та Ігорем Коломойським щодо Приватбанку:

“НБУ не залучений в переговори подібного роду і це логічно, тому що це справа власників (держава в особі уряду, - ред.). Пошуки компромісу були в 2017 році, але вони не мали успіху (йдеться про переговори Rothschild з Коломойським і Боголюбовим про реструктуризацію кредитного портфелю Приватбанку, - ред.). Поки я не бачу нічого подібного. Але, думаю, якщо таке обговорення все ж почнеться, воно буде публічним - занадто сенситивна для України тема.

Ми піднімали тему приватовських судів на зустрічі з президентом і прем`єром в контексті наслідків для фінансової стабільності і говорили про те, що подібні рішення (в квітні Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку, зараз в Госпсуді м. Києва проходять слухання щодо повернення акцій банку колишнім власникам, - ред.) створюють дуже негативний інформаційний фон для роботи банку. Після першого рішення щодо націоналізації ми бачили явні відтоки коштів клієнтів - некритичні для банку в цілому, але тим не менш, дуже неприємні”.