НБУ - про ідентифікацію поштовими операторами одержувачів пенсій

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що спростив для операторів поштового зв’язку процедуру ідентифікації та верифікації одержувачів пенсій, грошової допомоги, субсидій та інших виплат населенню.

"Це рішення дозволить поштовим операторам безперебійно забезпечувати виплати пенсій та грошової допомоги за відсутності автоматизації в їх відділеннях. Водночас українські пенсіонери та інші одержувачі грошової допомоги не відчують жодних незручностей під час ідентифікації та верифікації.

Відтепер працівник оператора поштового зв’язку під час виплати на суму від 5 тис. до 30 тис. грн для ідентифікації та верифікації має лише звірити ідентифікаційні дані клієнта з зазначеними у виплатних документах або бланках поштових переказів.

Після звіряння і клієнт, і представник поштового оператора проставляють власноручні підписи у виплатних документах. Виплатні документи мають бути оформлені належним чином, та зберігатися протягом строків, визначених законом про фінансовий моніторинг", - йдеться в повідомленні НБУ.

Зазначені зміни внесені до Положення про здійснення установами фінансового моніторингу постановою правління НБУ від 12 листопада № 145. Постанова набирає чинності з 14 листопада 2020 року.