НАЗК заявляє про мільйонні порушення в деклараціях Смолія

Все про економіку та фінанси

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило НАБУ та Нацполіцію про виявлені ознаки декларування недостовірної інформації главою Нацбанку, пише "Українська правда".

Як зазначається, за результатами перевірки декларацій Якова Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки було встановлено, що посадовець зазначив недостовірні відомості щодо вартості на дату набуття у власність частки трьох нежилих приміщень, доходу, нарахованого йому та дружині у вигляді процентів, не зазначив відомості стосовно наявності у дружини корпоративних прав.

Крім того, він не відобразив інформацію про низку земельних ділянок, які належать йому за правом власності, та кошти, розміщені ним та дружиною на банківських рахунках.

Як зазначається, загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 млн грн, 6,6 млн грн та понад 3,2 млн грн відповідно. 

НБУ заявив, що наразі Я. Смолій не отримав від НАЗК жодної інформації про результати перевірки його декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки.

"Національний банк України є прибічником політики відкритості та прозорості, і після отримання від НАЗК відповідних висновків надасть повний коментар для ЗМІ.

Голова Національного банку Яків Смолій готовий продовжувати співпрацю з антикорупційними органами та надавати коментарі і необхідну інформацію щодо перевірки ними висновків НАЗК про ознаки декларування недостовірної інформації у деклараціях за відповідні роки", - зауважили в Нацбанку.