Нацбанк програв Аджунеру в суді щодо призначення в наглядовій раді Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

18 лютого Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправним та скасував рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем НБУ, яким Шевкі Аджунеру було відмовлено в погодженні на посаду голови наглядової ради Ощадбанку, пише Liga.net з посиланням на інформацію суду.

Як зазначається, за оцінками суду, НБУ вийшов за межі своїх повноважень не лише у процедурі проведення погодження позивача на посаду, але і під час самої перевірки на відповідність кваліфікаційним вимогам, оцінюючи не кваліфікаційні вимоги, а виконання посадових обов’язків голови наглядової ради Ощадбанку.

Нагадаємо, Шевкі Аджунер - екс-глава представництва ЄБРР в Україні, наразі очолює наглядову раду Укрзалізниці.

При цьому ЄБРР, як і МВФ та Світовий банк, підтримав позицію НБУ в конфлікті з Аджунером. Тоді Нацбанк негативно оцінив рішення наглядової ради Ощадбанку без конкурсу продовжити контракт з главою правління фінустанови Андрієм Пишним.

У наглядовій раді Ощадбанку називали пролонгацію повноважень А. Пишного основною причиною відмови Нацбанку погодити більшість членів наглядової ради держбанку.

У жовтні 2019 року Кабмін припинив повноваження Аджунера як члена наглядової ради Ощадбанку.

P.S.

За інформацією Finbalance, НБУ також програв судові спори з Дмитром Власовим, який призначався в наглядову раду Ощадбанку за квотою Верховної Ради, та Олексієм Резніковим, який призначався як незалежний член наглядової ради вказаного держбанку, але зрештою через непогодження їх кандидатур Нацбанком у жовтні 2019 року Кабмін припинив повноваження згаданих фізосіб, як Шевкі Аджунера.