Нардепи підвищать поріг для кримінальної відповідальності за несплату податків

Все про економіку та фінанси

Законопроект №1080 (серед авторів - у т.ч. глава фінансово-податкового комітету ВР Данило Гетманцев) передбачає підвищення порогу для притягнення до кримінальної відповідальності за несплату податків та ЄСВ, пише “Дебет-Кредит”.

Під значним розміром коштів пропонується розуміти суми податків, зборів і інших обов`язкових платежів, які в три тисячі (наразі – одна тисяча) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.

Під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов`язкових платежів, які в п’ять тисяч (наразі – три тисячі) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян;

Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов`язкових платежів, які в сім тисяч (наразі – п’ять тисяч) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.

Для кримінальної відповідальності неоподаткований мінімум доходів громадян встановлюється на рівні податкової соціальної пільги (у 2019 році – 960,50 грн).