Нардеп просить суд заблокувати призначення Наумова главою правління Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

19 червня Окружний адмінсуд м. Києва повідомив, що до нього надійшла заява про забезпечення позову щодо заборони суб’єктам державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проводити реєстраційні дії щодо відомостей, що містяться в ЄДП про скасування та/або заміни реєстраційних дій та/або записів стосовно керівника та/або підписанта АТ «Державний ощадний банк України», зокрема, а не виключно, заборонити проводити реєстраційні дії щодо реєстрації Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку.

Як зазначається, водночас до Окружного адмінсуду м. Києва надійшов позов, де позивач – нардеп Максим Бужанський (з фракції "Слуга народу"; як вважається, входить у неформальну групу, близьку до Ігоря Коломойського, - ред.) - просить суд визнати “протиправною бездіяльність Міністерства фінансів щодо непідготовки та не внесення на розгляд Кабміну проектів актів щодо визначення кандидатів на посаду голови правління Ощадбанку та щодо його призначення і просить суд зобов’язати Мінфін підготувати та внести на розгляд відповідні проекти актів” (цитата).

Окрім цього, у позовних вимогах зазначено – "визнати бездіяльність Національного банку України щодо не проведення попереднього погодження кандидатів на посаду голови правління АТ «Державний ощадний банк України» та зобов’язувати Нацбанк вчинити дії, направлені на попереднє погодження відповідних кандидатів".

“Наразі судом вирішується питання про наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративні справі”, - йдеться в повідомленні Окружного адмінсуду м. Києва.

Нагадаємо, 17 червня наглядова рада Ощадбанку затвердила результати конкурсу та визначилась із переможцем на посаду голови правління. Ним став Сергій Наумов - глава правління Піреус Банку, екс-глава правління Укрсиббанку та Правекс-Банку.

“Згідно з юридичними процедурами, пана Наумова буде призначено на посаду після припинення повноважень чинного голови правління Андрія Пишного та погодження кандидата на посаду голови правління Національним банком України. Це відбуватиметься відповідно до чинного законодавства та згідно з Планом передачі управління, що буде визначено наглядовою радою”, - йшлося в повідомленні Ощадбанку.

Глава наглядової ради Ощадбанку Байба Апін висловлювала думку, що немає причин для скасування результатів конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку.