Нардеп: Кабмін пропонує ВР збільшити план запозичень на 280 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Кабмін направив керівництву Верховної Ради пропозиції про зміни до держбюджету, які можуть збільшити дефіцит на 202 млрд грн, повідомив нардеп Олексій Гончаренко, пише "Економічна правда" з посиланням на Телеграм-канал депутата.

За його словами, Кабмін пропонує зменшити доходи держбюджету на 115 млрд грн і збільшити витрати на 96 млрд грн. "Для покриття дефіциту (пропонується - ред.) збільшити внутрішні запозичення на 147 млрд грн і зовнішні на 131 млрд грн", - каже депутат.

Також повідомляється, що уряд пропонує створити Стабілізаційний фонд у розмірі 124 млрд грн, який буде розподілятися Кабміном "практично в ручному режимі".

О. Гончаренко пише, що Кабмін відмовляється від "програм розвитку освіти (включаючи програму Нова українська школа), регіонального розвитку (ДФРР, субвенція ОТГ на інфраструктуру, соцеконом), підтримки сільгоспвиробників". Також пропонується зменшити фінансування дорожніх робіт майже на 8 млрд грн і скасувати підтримку національного кінематографа, театрів, Українського інституту книги. Також, за його словами, урізаються видатки на спорт.

"І, як вишенька на торті, (пропонується - ред.) обнулити фінансування місцевих виборів-2020. Ми що - скасовуємо місцеві вибори, які повинні пройти 25 жовтня цього року?", - пише Гончаренко.

Нагадаємо, зранку 26-го березня голови фракцій зібралися з членами Кабінету Міністрів у Верховній Раді й обговорюють позачергове засідання парламенту. Кабмін наполягає, що треба ухвалити закони про ринок землі й щодо банків, бо є загроза дефолту й підтримка МВФ необхідна. 

Раніше прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що обсяг Стабілізаційного фонду складе 200 млрд грн. Також глава уряду висловлював думку, що Україні потрібне рефінансування зовнішніх боргів, а не їх реструктуризація.

Заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів зауважувала, що раніше заплановані видатки держбюджету можуть бути скорочені на 50 млрд грн. З її слів випливало, що обсяг міжнародної підтримки для України завдяки співпраці з МВФ може скласти біля 10 млрд дол.

Ю. Ковалів констатувала, що згідно з оптимістичним сценарієм, ВВП України в 2020 році впаде на 5%. Згідно з песимістичним сценарієм інфляція зросте до 10%. За її словами, дефіцит держбюджету може збільшитися до 7% ВВП.

Президент Європейської бізнес-асоціації, глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала прогнозував, що ВВП України може впасти на 4-9%, а гривня девальвувати до 30-35 грн/дол.

P.S.

Кабмін представив головам парламентських фракцій на погоджувальній раді ВР проєкт змін до бюджету. Однак депутати не погодилася з цими змінами та запропонували створити антикризовий штаб, куди увійдуть представники всіх політичних сил, щоб разом розробити новий проєкт. Про це розповіла голова партії "Голос" Кіра Рудик, присутня на погоджувальній раді, пише Lb.ua.

"Ми сьогодні зрозуміли, що ще немає системної стратегії і домовилися, що всі фракції делегують по людині в антикризовий штаб. Тоді буде зрозуміло, які зміни вносити в бюджет", - зазначила Рудик.

За її словами, через роботу антикризового штабу позачергове засідання Ради можуть відкласти до неділі-понеділка.

Інший депутат з "Голосу" Ярослав Железняк розповів, що Кабмін на засіданні представив створення стабілізаційного фонду, змін до Бюджетного кодексу та змін до бюджету.

"Усі фракції і групи виступили з критикою цих змін і дійшли єдиної думки, що без узгодження з парламентом ці зміни в такому вигляді, як запропонував уряд, прийняті не будуть", - розповів Железняк.

Про створення антикризового штабу за участю парламенту також повідомив голова "Європейської Солідарності" Петро Порошенко.

"Ми запропонували сьогодні об`єднатися. Я вніс пропозицію сьогодні в антикризовий штаб, і дуже приємно, що мою пропозицію прийняли, і під керівництвом прем`єр-міністра, за участю голови Верховної Ради, за участю представництва ОПУ, керівників політичних фракцій і партій парламенту цей антикризовий штаб буде напрацьовувати те, що захистить людей, і те, що захистить країну", - розповів Порошенко журналістам після наради. 

Як зазначає прес-служба Верховної Ради, ця нарада відбулася за участі керівництва парламенту, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голів депутатських фракцій та груп, голови комітету з питань з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, голови комітету з питань бюджету Юрія Арістова та представників уряду, зокрема, міністра фінансів Ігоря Уманського та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка. 

"Під час наради обговорювалися питання порядку денного позачергового засідання парламенту щодо комплексу заходів із протидії епідемії коронавірусу в Україні, невідкладних завдань влади для захисту громадян похилого віку, медичних працівників, підтримки економіки тощо.

Усіма учасниками наради одностайно, в результаті конструктивного діалогу, було визнано необхідність введення до складу Антикризового штабу з протидії поширенню коронавірусу в Україні на чолі з прем’єр-Міністром України представників парламенту, а також відповідних експертів", - йдеться в повідомленні прес-служби ВР.

«Я вдячний всім колегам за те, що немає політики – є розуміння відповідальності парламенту за ті виклики, які стоять перед Україною і всім світом. Ми починаємо працювати, ретельно готуючись до позачергового засідання», - наголосив Дмитро Разумков в інтерв’ю телеканалу РАДА і додав, що зараз йде робота над законами, які будуть створювати додаткові умови протидії коронавірусу та напрацюванню економічних стимулів для розвитку нашої держави і швидкого виходу після завершення кризи.