Нардеп: фінкомітет ВР розгляне "антиколомойський" законопроект у понеділок

Все про економіку та фінанси

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики збереться на засідання в понеділок, 30 березня. Розглядатиметься т.зв. "антиколомойський" законопроект про гарантії неповернення виведених з ринків банків їх колишнім власникам, повідомив нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк, пише Lb.ua.

Спочатку повідомлялося, що засідання пройде в суботу, проте пізніше його перенесли на понеділок, 9:00.

"Єдине питання порядку денного - закон про банки, 3260, і альтернативні до нього. Як мінімум буде цікаво", - зазначив Железняк.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді оновлений законопроект №3260 щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. Його прийняття є однією з вимог МВФ, Законопроект називають "антиколомойським".

Депутат Верховної Ради Єгор Чернєв з президентської фракції "Слуга народу" заявив, що голосів за законопроект №3260 про гарантії неповернення колишнім власникам може не вистачити.

26 березня глава МВФ Крісталіна Георгієва назвала дві умови для виділення грошей Україні. Це прийняття закону про неповернення виведених з ринку банків їх колишнім власникам і голосування за ринок землі.

При цьому вона повідомила, що сума нової кредитної програми може бути більша, ніж 5,5 млрд доларів, про які домовлялися в 2019 році.

Україна ще на початку грудня 2019 року попередньо домовилася з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування на $5,5 млрд. Остаточне рішення має прийняти рада директорів Фонду після виконання Києвом останніх попередніх заходів, в тому числі ухвалення згаданих законів.